TMO mağdur mu ediyor | Yeni Giresun Gazetesi Haber Sitesi. Giresunu, Giresunsporu ve Yeşilgiresun Belediyesporu buradan takip edin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> TMO mağdur mu ediyor08.10.2017 18:17

TMO mağdur mu ediyor

 TMO mağdur mu ediyor


Trabzonlu fındık üreticisi Ali Verep, TMO’nun Akçaabat ilçesindeki fındık alım merkezine getirdiği 1,5 ton fındığını verememenin üzüntüsünü yaşıyor.


Bu haber 358 kez okundu.

Akçaabat ilçesinin Çilekli köyünden sabah erken saatlerde çıkan ve saat 07.00’de alım merkezine fındığını getiren Verep, öğle saatlerinde sıranın kendisine geldiğini ancak tüm uğraşlarına rağmen fındığını TMO’ya veremediğini söyledi.

 Verep, “TMO’ya fındık teslim etmek için TMO’nun Akçaabat fındık alım merkezine sabah saat 07.00’de geldim. Sıram öğlen vaktinde geldi. Fındık tesliminde yapılan ekspertiz raporuna göre çürük değeri 6 çıktığı için fındığımı alamayacaklarını söylediler. Çürük değeri 5’i geçtikten sonra alamıyorlarmış. Ben de tüm ekspertiz değerlerini gösterir rapor istediğim halde tarafıma verilmediği gibi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımızın yapmış olduğu açıklamaların aksine güçlük çıkartılmaya başlandı. Mağdur edildim. Tekrar numune alınarak rapor istediğim halde yapılmadığı gibi, ilk çıkartılan rapor da tarafıma verilmedi” dedi.

 Verep, TMO’ya 11 liraya veremediği fındığını tüccara 8,5 liraya vermek zorunda kalacağı için üzgün olduğunu belirterek “Herkesin fındığını alacağız” sözünün yerine getirilmesini istedi.


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.yenigiresun.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright