Aksu: “En büyük potansiyelimiz turizm” | Yeni Giresun Gazetesi Haber Sitesi. Giresunu, Giresunsporu ve Yeşilgiresun Belediyesporu buradan takip edin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Aksu: “En büyük potansiyelimiz turizm”12.10.2017 18:35

Aksu: “En büyük potansiyelimiz turizm”

Aksu: “En büyük potansiyelimiz turizm”


Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, turizmin en büyük potansiyel olduğunu, bu önemli kaynaktan yeterince yararlanamadığımıza işaret etti.


Bu haber 91 kez okundu.

Aksu, Giresun Turizm İşletmecileri Derneği (GİTUDER) yönetim kurulunun ziyareti sırasında konuşarak turizm potansiyelini arzu edilen seviyede değerlendirilemediğine dikkat çekti.

 “Giresun’un turizm kaynaklarını beraberce ortaya çıkaralım. Belediye olarak bu konuda destek vermeye hazırız” diyen Başkan Aksu, “Bizim üretmemiz, ilimizin, ülkemizin değerlerini ortaya çıkarmamız lazım. Dünyanın en kaliteli fındığını üretiyoruz, ancak katma değer yaratamıyoruz. Fındığımızı hammadde olarak ihraç ediyoruz. Dünyanın en kaliteli fındığı ile en kaliteli çikolatayı üretebiliriz. Sivil toplum kuruluşları demokrasinin en önemli kurumlarıdır. Sizlerden beklentim, içinizde her görüşten üye olabilir, ancak derneğinize siyaseti karıştırmayın. Bizim siyasetimiz Giresun’dur. Neler yapabiliriz, hangi projeleri hayata geçirebiliriz, bunun yollarını arayalım. Proje hazırlamada, turizmle ilgili yapacağınız her türlü faaliyette size destek vermeye hazırız” dedi.

 GİTUDER Yönetim Kurulu Başkanı Sevgi Ateş de, sektör temsilcilerini bir araya getirmek, ortak projeler hazırlamak, turizm değerlerini ortaya çıkarmak amacıyla bu derneği kurduklarını söyledi.

 Ateş, “Giresun’un, Türkiye’nin en önemli kaynağının turizm olduğuna inanıyoruz. Turizm işletmecileri olarak, sektörün gelişmesi, turizm potansiyelimizin yükselmesi için bizlerde sorumluluk almak istedik. Sizlerin desteği ile önemli projeler hazırlamayı, ilimizin tanıtımını sağlamayı, turizm pastasından hak ettiğimiz payı almayı hedefliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.yenigiresun.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright