Bektaşoğlu: “Kim bu ak saçlı” | Yeni Giresun Gazetesi Haber Sitesi. Giresunu, Giresunsporu ve Yeşilgiresun Belediyesporu buradan takip edin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Bektaşoğlu: “Kim bu ak saçlı”12.10.2017 10:08

Bektaşoğlu: “Kim bu ak saçlı”

Bektaşoğlu: “Kim bu ak saçlı”


CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün “Giresun FETÖ’nün üssü’ sözlerinin ne anlama geldiğini sordu. İddiayı TBMM’ye taşıyan Bektaşoğlu, “Külünk sözlerini bilgi ve belgelerle kanıtlasın” dedi. Milletvekili Bektaşoğlu, Adalet ve İçişleri Bakanlarına da çağrıda bulunarak iddialarla ilgili soruşturma başlatılmasını istedi.


Bu haber 59 kez okundu.

“GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ MÜ, KRİPTO YAPI MI VAR?”

 TBMM’nin dünkü oturumunda söz alan Bektaşoğlu, Metin Külünk’ün geçtiğimiz günlerde Giresun'da verdiği konferansta söylediği sözleri hatırlattı. Bektaşoğlu “Sayın Külünk Giresun'un FETÖ'nün üssü olduğunu iddia etmiştir. Ayrıca, Giresun'da kripto yapılanmasının sürdüğünü ve bu örgütle ilişkisi olanların ‘ak saçlı’ diye bahsettiği üst düzey birisi tarafından korunduğunu belirtmiştir. Giresun'da FETÖ gibi demokrasimizi, cumhuriyetimizi, parlamentoyu hedef olan bir örgütün üssünün bulunduğu ve varlığını sürdürdüğü iddiası mutlaka araştırılmalıdır. Bu sözler ve iddialar üzerine hâlâ bir işlem yapılmamış olmasını yadırgıyorum” diye konuştu.

 BAKANLARI GÖREVE ÇAĞIRDI: “KÜLÜNK GİRESUN FETÖ’NÜN ÜSSÜ İDDİASINI KANITLAMALI” 

 Bülent Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Sayın İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanını göreve davet ediyorum. Buradan, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Kim ya da kimlerdir FETÖ'nün Giresun üssünün elemanları? Kimdir onları koruyanlar? Sayın Külünk de bu sözleri net ve somut bilgi ve belgelerle açıklamalıdır, yoksa iki gönüllü alayla Kurtuluş Savaşına katılan, cumhuriyetimizin kurulmasında etkin olan kahraman atalara sahip Giresun'u kimsenin bu şekilde karalamaması gerekmektedir. FETÖ'yle samimi bir şekilde mücadele edilmiyor. İddialarımızın bir AKP'li vekil tarafından dile getirilmesini de AKP grubunun takdirine bırakıyorum.”


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.yenigiresun.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright