GRÜ İmam Hatip işbirliği | Yeni Giresun Gazetesi Haber Sitesi. Giresunu, Giresunsporu ve Yeşilgiresun Belediyesporu buradan takip edin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> GRÜ İmam Hatip işbirliği12.10.2017 10:13

GRÜ İmam Hatip işbirliği

GRÜ İmam Hatip işbirliği


Giresun Üniversitesi (GRÜ) ile Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Eğitimde İş Birliği Protokolü imzalandı.


Bu haber 59 kez okundu.

Güre Yerleşkesindeki rektörlük makamında imzalanan protokolle, Fen ve Sosyal Bilimler projesi uygulanan Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanan projelerin amaçları doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmek üzere bu kurumlar arasında işbirliği amaçlanıyor.

 Ayrıca; resmi ve özel temel eğitim ile orta öğretim kademelerindeki öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması, akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişmelerine katkı verilmesi, fakülte öğrencilerinin öğretmenlik uygulamalarına katkı verilmesi de protokolün diğer amaçları arasında yer alıyor.

 Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversite olarak Giresun genelindeki kurum ve kuruluşlarla çeşitli protokollerin imzalandığını belirterek, şehre katkılarının artarak devam edeceğini söyledi.

 İmza attıkları proje okullarının büyük şehirlerde daha önce eğitim öğretim çalışmalarına başladıklarını ifade eden Rektör Coşkun, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Giresun’da ilk olan proje okulunun sayısının artmasını temenni ettiklerini belirtti.

 İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt'un da, Giresun'un eğitim kalitesini yükseltecek olan projenin hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirttiği imza töreninde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Serkan Soylu, Prof. Dr. Mustafa Cin ve Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Oğuz Yayla da hazır bulundular.

 

 


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.yenigiresun.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright