Tığlı’dan Milletvekili Öztürk’e veryansın: “Sanki kaçak evlere CHP göz yumuyor” | Yeni Giresun Gazetesi Haber Sitesi. Giresunu, Giresunsporu ve Yeşilgiresun Belediyesporu buradan takip edin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Tığlı’dan Milletvekili Öztürk’e veryansın: “Sanki kaçak evlere CHP göz yumuyor”08.10.2017 18:15

Tığlı’dan Milletvekili Öztürk’e veryansın: “Sanki kaçak evlere CHP göz yumuyor”

Tığlı’dan Milletvekili Öztürk’e veryansın: “Sanki kaçak evlere CHP göz yumuyor”


CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, “Sanki 15 yıldır bu ülkeyi AKP değil de, CHP yönetiyor. Sanki yaylalara kaçak yapı iznini Giresun Belediyesi veriyor. Sanki AKP’lilerin kaçak evlerine CHP göz yumuyor” diyerek Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün açıklamalarına tepki gösterdi.


Bu haber 97 kez okundu.

Tığlı, yaptığı açıklamada, Milletvekili Sabri Öztürk’ün yayla evleri ile ilgili açıklamalarını hayretle karşıladığını kaydetti.

 Milletvekili Öztürk’ün yaylalardaki kaçak yapılaşmadan CHP’yi sorumlu tuttuğunu dile getiren Tığlı, “Sanki 15 yıldır bu ülkeyi AKP değil de, CHP yönetiyor. Sanki yaylalara kaçak yapı iznini Giresun Belediyesi veriyor. Sanki AKP’lilerin kaçak evlerine CHP göz yumuyor” dedi.

 “HER BAŞARISIZLIĞINIZI CHP’YE YÜKLEMEYİ MARİFET SANIYORSUNUZ”

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Yaylalardaki kaçak yapıların çoğaldığını görünce, kendimi sorguladım” diyerek özeleştiri yaptığını kaydeden Necati Tığlı, şöyle devam etti:

 “Sayın Sabri Öztürk, siz hangi partinin mensubusunuz? Siz niye bu kadar boşa atıp tutuyorsunuz? Yaylaların 15 yıl önceki haline bakın, bir de şimdiki haline. 15 yılda yaylaları bu hale getiren kim, dönüp kendinize bakın. İktidarınızın yanlı ve yanlış uygulamalarını görün. Görün, sorgulayın ve gerçekçi olun. Eyyy Sabri Öztürk; sizler de reisinizin izinden gidip her başarısızlığınızı CHP’ye yüklemeyi marifet sanıyorsunuz ama bilin ki bu halk gerçekleri görüyor. Bu ülkeyi her alanda gerileten, karmaşaya sokan, değerlerini yok eden sizin iktidarınızdır. Bu halk sizleri yalanlarınızla baş başa bırakmak, ülke yönetimini CHP’ye teslim etmek için gün sayıyor.”

 “TAVSİYEMİZ; HUKUK FAKÜLTESİNİ YENİDEN OKUYUNUZ SABRİ ÖZTÜRK”

  Milletvekili Öztürk’ün “Biz 2012 ve 2013 yıllarında yayla evleri ile ilgili kanun çıkarttık ama ana muhalefet partisi AYM’ye başvurarak kanunu iptal ettirdi” cümlesini de değerlendiren CHP İl Başkanı Tığlı, şu açıklamayı yaptı:

 “Hayır bu doğru değil. CHP, ‘Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlık kurulamaz’ diyerek Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. İçindeki söz konusu maddede doğal olarak iptal oldu. Elinizden tutan mı vardı Sayın Öztük, bu maddeyi yeniden yürürlüğe koyabilirdiniz. İstediğiniz de istediğiniz maddeyi, el kaldırarak bir dakikada çıkarıyorsunuz. Maalesef ne üzücü ki, genelge nasıl çıkarıldığını bilmeyen bir hukukçu milletvekili Adalet Komisyonu üyesi. Ancak bu kadar sığ, anlamsız, yalan, çarpıtarak açıklama yapabilir. Sayın Öztürk’e tavsiyemiz; AYM’nin niye iptal ettiğini doğru şekilde okuması ve yeniden hukuk fakültesindeki hocalarına sorup, sonra açıklama yapmasıdır.”

 

 


Diğer GÜNDEM haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.yenigiresun.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright