Orman işçilerine kadroyu sordu | Yeni Giresun Gazetesi Haber Sitesi. Giresunu, Giresunsporu ve Yeşilgiresun Belediyesporu buradan takip edin
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Orman işçilerine kadroyu sordu04.11.2016 18:49

Orman işçilerine kadroyu sordu

Orman işçilerine kadroyu sordu


CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 5620 sayılı yasa kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan işçilerin hak mağduriyetleri yaşadığına dikkat çekerek, yasal düzenleme istedi.


Bu haber 1285 kez okundu.

TBMM Genel Kurulu’nda söz alan Bektaşoğlu, sayıları 24 bini bulan işçilerle ilgili şunları söyledi:

“Orman Genel Müdürlüğüne bağlı iş yerlerinde, sendikalı, düşük ücretli, vahidi fiyat sistemiyle veya taşeron menfaatiyle toplum yararına çalışma programı kapsamında olmak üzere sayıları 24 bini bulan işçi görev yapmaktadır. Bu işçilerin büyük bölümü 5620 sayılı yasa ve buna bağlı yönetmelikte bir düzenleme yapılmaması nedeniyle mağduriyet yaşamaktadırlar. Taşeron marifetiyle işe alınan ve sayıları 8 bini bulan bu işçilerin çalışma süresi beş ay yirmi dokuz gündür. Oysa onlara sürekli ihtiyaç vardır.

Ordu'nun da bağlı olduğu Giresun Orman Bölge Müdürlüğünde bu statüyle çalışan işçilerden yoğun şikayetler ve tepkiler gelmektedir. Diğer işçilerle aynı görevleri yaptıkları halde ayrı kategorilerde ve ayrı ücretlendirme yöntemiyle çalıştırılan bu işçilerin hak mağduriyetleri önlenmelidir. Bu işçilerin durumunu buradan sayın bakana iletirken Hükümetin taşerona kadro vaadini bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak istiyorum.”

 


Diğer SİYASET haberleri
Yorum Ekleyin
Üye Yorum
Gönder

Hava Durumu

http://www.yenigiresun.net/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright