Beklenen haber geldi!

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında istihdam etmek üzere en az lise mezunu personel alacak. Başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmayacak.

Beklenen haber geldi!
Haber albümü için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre; "Merkez Teşkilatında münhal bulunan ve aşağıdaki tabloda bilgileri yer alan şoför kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen atama yapılacaktır.”

Beklenen haber geldi!

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

■ Halen Başkanlığımız Teşkilatında (görevlendirmeler dâhil)

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak,

■ Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

■ En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

■ Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış D sınıfı sürücü belgesine veya 01.01.2016 tarihinden önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

■ Başkanlık teşkilatında en az 2 (iki) yıl görev yapmış olmak,

■ Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin "Eşdeğer kadrolar” başlıklı 44 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılan yedinci kademe (Yardımcı hizmetler sınıfı) dışındaki ünvanlarda çalışıyor olmak veya bu unvanlarda müktesebi bulunmak.

1. Aylıksız izinde bulunanlar dahil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da bu sınava başvuru yapabilecektir.

2. Görev süreleri ve görevlendirme olarak çalışılan sürelerin hesaplanmasında DİBBYS (İKYS) verileri dikkate alınacağından başvuruda bulunacak personelin bu süreleri bağlı bulunduğu birimlere müracaat ederek DİBBYS (İKYS) programına işletmesi gerekmektedir. DİBBYS (İKYS) programına işlenmemiş çalışma ve görevlendirme süreleri dikkate alınmayacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, adayların bizzat kendileri tarafından 04.12.2023- 15.12.2023 (saat 16:30) tarihleri arasında DIBBYS Programı üzerinden "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav" yapılacaktır.

Adaylar "Başvuru Şartlarının” 4. maddesinde istenilen sürücü belgesinin önlü ve arkalı fotokopisini başvuru ekranındaki ilgili bölüme PDF formatında yükleyeceklerdir.

SINAVA İLİŞKİN TEBLİGAT ve DUYURULAR

Sınavın süreçleri ile ilgili bütün duyurular Başkanlığımızın internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynaklan Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

"Sınav Giriş Belgesi" alma sınav sonuç öğrenme işlemleri adaylar tarafından https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav adresi aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

SINAVIN ŞEKLİ, YERİ, ZAMANI ve KONULARI

1. Sınav, sözlü olarak Ankara'da yapılacaktır.

2. Sınav konulan;

a. Mesleki Bilgi Düzeyi (40 puan),

b. Mesleki Uygulama Düzeyi (60 puan).

3. Adaylar, sınav tarihi ve yerini belirten "Sınav Giriş Belgesi" ile birlikte kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport) sınava gelirken yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya pasaport dışında başka bir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir.

4. Sınav tarihi başvuruların tamamlanmasından sonra yapılacak gerekli hazırlıkların ardından ayrıca ilan edilecektir.

5. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. (Haber7.com)

06 Ara 2023 - 11:12 - Yaşam --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Giresun Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Giresun hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Giresun editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Giresun değil haberi geçen ajanstır.