Bulancak Belediyesi Mecis Toplantısı 2. birleşimi yapıldı!

Bulancak Belediyesi Nisan Ayı Olağan Mecis Toplantısı 2. Birleşimi, 15 Nisan Pazartesi günü saat 14.00’de Belediye Başkanı Necmi Sıbıç Başkanlığında yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantıya meclis üyeleri tam katılım gösterdi.

Görüşülen toplantı maddeleri sonucunda;

Gizli oylama ile 2 yıl süreli görev yapacak olan Belediye Meclisi I. ve II. Başkan Vekilliklerine Fatih Alparslan ve Cihat Yıldız oy çokluğu ile seçilirlerken, yine gizli oylama ile 1 yıl süreli görev yapacak olan Encümen Üyeliklerine Fatih Alparslan ve Cihat Yıldız oy çokluğu ile seçildiler.

Bulancak Belediyesi Mecis Toplantısı 2. birleşimi yapıldı!

1 yıl süreli görev yapacak İmar Komisyonuna; Bülent Dağlı, Nermin Erdoğan, Ali Yavuz, Rahman Aybar ve Erhan Yüksekdağ,

1 yıl süreli görev yapacak olan Plan ve Bütçe Komisyon Üyelerine; Kahraman Anapa, Ali Yavuz, Bülent Dağlı, Şafak Şahin ve Reşat Nuri Özdemir,

1 yıl süreli görev yapacak olan Tarife Komisyon Üyelerine; Ömer Faruk Azder, Kahraman Anapa, Şükran Oral, Reşat Nuri Özdemir, Öner Yüksel,

1 yıl süreli görev yapacak olan Cadde Sokak İsimleri Tespit Komisyon Üyelerine; Şükran Oral, İzzet Karadeniz, Ömer Faruk Azder, Öner Yüksel ve Tayfur Özgen,

Belediyemizin de üyesi olduğu Giresun İli Katı Sıvı Atık ve İçme Suları Birliğine, Belediyemizi temsil etmek üzere; Necmi Sıbıç, Şükran Oral, Nermin Erdoğan, İzzet Karadeniz,

Yazı İşleri Müdürlüğünün 05/04/2024 tarih ve 23445 sayılı yazısı ile Komisyon Üyeliğine Şükran Oral,

Belediyemizin de üyesi olduğu 2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine, Belediyemizi temsil etmek üzere; Necmi Sıbıç, Cihat Yıldız, Fatih Alparslan, Ömer Faruk Azder (Asil Üyeler), Ali Yavuz, Bülent Dağlı, Kahraman Anapa ve Nermin Erdoğan (Yedek Üyeler),

Belediyemizin de üyesi olduğu Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliğine (GİRTAB), Belediyemizi temsil etmek üzere; Cihat Yıldız ve Fatih Alparslan, yapılan açık oylamalar ile oybirliği ile seçildiler.

Diğer gündem maddelerinden; meclis toplantılarında görüntülü ve sesli kayıt yapılması oybirliği ile,

Meclis üyesi Başkan Yardımcısının aylık ödeneğinin Belediye Başkanının maaşının 3/2 si olarak belirlenmesi oybirliği ile,

Bulancak Belediyesi 2023 yılı faaliyet raporunun görüşülmesi,

Pazarsuyu Emecen mahallesinde bulunan isimsiz 2 sokağa Kiraz ve Zirve Sokak isimlerinin verilmesi,

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Mahkeme Kararının uygulanması konulu tezkerenin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

Bulancak Belediyesi Mecis Toplantısı 2. birleşimi yapıldı!

Zabıta Müdürlüğünün Fiyat artış tarifeleri konulu tezkeresinin Fiyat ve Tarife Komisyonuna havalesi ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün, memurlar için Sosyal Denge sözleşmesi için Belediye Başkanına Yetki verilmesi konulu tezkeresi oybirliği ile kabul edildi.

İlk toplantıda Başkanlıkça kabul edilen AK Parti Belediye Meclis üyelerinin meclise sundukları önergenin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısı karşılıklı iyi dilek ve temennilerin ardından, bundan sonraki meclis toplantılarının her ayın ilk Salı günü saat 14.00 de yapılmasının oybirliği ile kararlaştırılmasının ardından sona erdi.

Kaynak: Bulancak Belediyesi

Ekli Dosyalar

15 Nis 2024 - 16:03 - Gündem --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Giresun Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Giresun hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Giresun editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Giresun değil haberi geçen ajanstır.