Konal 1. yılını değerlendirdi! Samimi itiraflar

Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda milletvekilliği görevinin 1. yılını tamamladığını vurgulayarak kendisiyle ilgili bir dizi özeleştiri ve halkına olan sorumluluklarını dile getirdi.

Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda milletvekilliği görevinin 1. yılını doldurmanın gururunu yaşadığını belirterek, hemşerilerinin verdiği yetkiyi mahcup etmemek için gayret gösterdiğini ifade etti. Konal, bu süre zarfında yaptığı çalışmaları detaylı bir şekilde paylaşarak, vatandaşların yaşadığı sorunlara duyarlılıkla yaklaştığını ve çözüm için mücadele ettiğini dile getirdi.

Konal, TBMM'de 2934 vatandaşı misafir ederek sorunlarını dinlediğini, şehrin altyapı sorunlarından tarım ve turizm sektörüne kadar geniş bir yelpazede yaşanan sıkıntıları gündeme taşıdığını belirtti. Ayrıca, ilgili bakanlık ve genel müdürlüklerle işbirliği içinde hareket ederek vatandaşların taleplerini ilettiğini ve çözüm için çaba sarf ettiğini vurguladı.

Kendisiyle yapılan istatistiklere göre 1 yıl içinde yaklaşık 140 bin telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ve 683 vatandaş için bakanlık ve genel müdürlüklere taleplerini ilettiğini ifade eden Konal, her talebe olumlu geri dönüş sağlamanın mümkün olmadığını ancak bu noktada daha başarılı olmayı umut ettiğini belirtti.

İşte Konal'ın paylaşımı; 

Kıymetli Dostlarım;
Bugün itibarıyla Kıymetli Giresunlu Hemşerilerimizin Vermiş olduğu yetkiyle Milletvekilliğimin 1. Yılını tamamlamış oldum. Tüm gayem ve gayretim Bana Destek veren hemşerilerimi mahçup etmemek, desteklerine layık olabilmektir. Bu yüzden tüm benliğimle gücüm yettiğince Gecesiyle Gündüzüyle çalışma arkadaşlarımla milletimizin, memleketimizin hizmetkarı olarak çalışmaktayız.
Bu süre içerisinde TBMM makamımızda 2934 vatandaşımızı Misafir ederek dinlemişiz. Şehrimizle Alakalı Ulaştırma ve Karayolları başta olmak üzere, İlçe, belde, köy ve Yayla yollarımızı; Yetersiz Enerji Nakil Hatları, Turizim Sektörü, Ticari Araç ve Şoförlerimizin sıkıntıları, Köy ve ilçelerimizdeki Telekomünikasyon eksikliklerini , Mera ve Yayla problemlerini, Orköy mağduriyetlerini, Fındık,Tütün ve Kenevir başta olmak üzere tarım yetiştiriciliği, Çifçilerimizin problemlerini, ilçe ve Belde problemlerini TBMM plan Bütçe Görüşmeleri ve TBMM Genel Kurulunda söz alarak 9 defa dile getirdim. Ayrıca birçok konuyu, Sosyal medya, Yazılı ve Görsel Basın bültenleri ile gündeme taşıdık.
Yine İl, İlçe, Belde ve Köylerimizin Belediye Başkanları, Müdürlerimiz, Muhtarlarımızla Sorunlarımızı ilgili Bakan, Bakan Yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimize taşıdık.
Giresuna ve Giresunluya katkı sağlayacak tüm yatırımları, Bürokrasiyi ve iş adamlarımızı destekleyerek Giresunumuz için çabaladık, devam ediyoruz. Ulaşabildiğimiz Garip gürebamıza, Hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza, Öğrencilerimize, esnaflarımıza yardımcı olmaya her daim gayret ettik.
Geçmiş Dönemlerden planlanan Giresuna yapılacak yatırımların, projelerin takiplerini sağladık, sağlamaya devam ediyoruz.
Yaklaşık Şahsım 35- 40 bin arası olmak üzere, Danışman Arkadaşlarımızla birlikte yapılan istatistiklere göre 140 bin civarı Telefon görüşmesi almışız 1 yıl içerisinde..
Yazılı olarak 683 vatandaşımız için Bakanlık ve Genel müdürlüklere Talebimiz olmuş. Elbette tüm telefonlara, tüm taleplere olumlu geri dönmemiz insan üstü bir durum olur. Bu yüzden istemsizce kırdığımız, üzdüğümüz vatandaşlarımızdan özür diliyor önümüzdeki süreçte problemleri ve talepleri çözme noktasında daha başarılı olmayı umuyoruz..
Aziz milletimin şahsıma teveccühü ve beklentisinin büyüklüğünün farkında ve bilincindeyiz. Buna karşılık halk dilinde tabiri caizse “Kendi Köyümün yolunu dahil yaptıramadğımı” üzülerek kabul ediyor, Bu Samimiyetle üzerinde durduğum en büyük problemlerimizden olan Yol probleminin çözümü noktasında; Karayolu İl Şefliklerinin, il müdürlüğü olarak daha kapsamlı bir noktaya gelmesi hususunda yapılan çalışmaların başlatığımızı beyan ediyorum. İnşallah yakın zamanda bu hususta gelişmeler gerçekleşeceğine inancım tamdır. Biz şehrimiz için gereken her konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Tüm mevkiler makamlar görevler Birgün elbet bitecektir. Rabbim bizi bu millete mahcup etmesin diyor tekraren seçim öncesi ve sonrası yanımızda olan tüm dostlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum..

15 May 2024 - 10:07 - Siyaset --- Okunma

Mahreç  Kader Emre


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Giresun Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Giresun hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Giresun editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Giresun değil haberi geçen ajanstır.