İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde dikkat çeken etkinlik!

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde danışanların düzenlendiği etkinlik hastanenin konferans salonunda bir tören ile sergilendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Törene Hastanenin ve Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi yöneticilerinin yanı sıra İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Köksal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek katıldı.

İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde dikkat çeken etkinlik!

Törende ilk olarak Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin faaliyetleri tanıtıldı. Sonrasında danışanlardan oluşan koro şarkılar seslendirdi. Yine danışanların oluşturduğu tiyatro topluluğu tiyatro gösterisi yaptı. Son olarak danışanların folklor ekibi folklor gösterisi sundu. TRSM de el sanatları kursunda danışanların yaptığı el sanatları konferans salonunda sergilendi.

İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde dikkat çeken etkinlik!

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut emeği geçen herkese teşekkür etti.

TRSM’ de toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde, kronik ruhsal rahatsızlığı bulunan (psikotik bozukluklar, bipolar bozukluklar) bireylerin işlevselliklerini iyileştirmeye ve yaşama katılım ve uyumlarını artırmaya yönelik çalışmalar yürütülmektedir. Bireylerin güçlendirilmesi, geliştirilmesi, toplumsal ve bireyin kendinden kaynaklı damgalanma sürecinin engellenmesi, işlevselliğinin artırılması, toplum içinde yer alarak sosyal kapasitesinin artırılması, iş-uğraş etkinlikleri ile temel becerilerinin artırılması, özbakım yeterliliklerinin geliştirilmesi, mümkün ise çalışma imkanının sağlanması ve toplumla bütünleşmesini hedef alan rehabilitasyon, psikososyal beceri kazandırma ve desteklemeye ilişkin plan, program ve çalışmaların yapılması, hastalık durumlarının değerlendirilmesi, tedavilerinin ayarlanması, izlenmesi ve ruhsal bozukluklar alanında toplumu bilinçlendirici faaliyetler düzenlenmesi şeklindedir.

İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde dikkat çeken etkinlik!

Merkede her hasta için TRSM ekibinden bir kişi danışman olarak görevlendirilmekte ve  hasta özelinde bakım planı hazırlanarak takipleri yapılmaktadır. Hastanın tedaviye uyumu, iç görü düzeyi, yaşam şartları, beslenme ve uyku alışkanlıkları, öz bakım becerileri, sosyal işlevselliği danışmanı ve TRSM sorumlu hekimi tarafından değerlendirilir. Bu konularda ihtiyaçları tespit edildikten sonra rehabilitasyon hedefleri geliştirilir.

Psikoeğitim, Aile Eğitimi,  Ruhsal-Toplumsal Beceri Eğitimi, Etkileşimli grup terapileri, Spor Faaliyetleri, Gezici Ekip Hizmeti, Sosyal Hizmet Müdahaleleri, Sosyal Etkinlikler, Toplumsal Bilinçlendirme ve TRSM Tanıtım Faaliyetler biriminde yürütülen faaliyetlerdendir.

Ekli Dosyalar

16 May 2024 - 14:28 - Sağlık --- Okunma

Mahreç  Erdem Bulut


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Giresun Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Giresun hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Giresun editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Giresun değil haberi geçen ajanstır.